postheadericon Monitorowanie stron www

Do czego służy monitorowanie strony?. Wiele osób prowadzących własne strony internetowe widziało hasło: „monitorowanie stron WWW„.
Co to właściwie jest i do czego służy – takie pytania zadaje każdy widzący takie hasło.

Monitorowanie stron WWW to najprościej mówiąc, jest to badanie czy nasza strona oraz serwer na którym ona się znajduje jest dostępna.
Dzięki temu możemy być zawsze poformowani czy nasza strona i usługi, które oferuje są dostępne, a jeśli nie to możemy szybko podjąć działania, które pozwolą nam naprawić usterkę, bądź sprawdzić dlaczego nasza strona nie działa.

Co pozwala usługa monitorowania stron www?
Ta usługa pozwala jeszcze wyeliminować czas, w jakim strona jest niedostępna.
Wyobraźmy sobie, że prowadzimy sklep internetowy, a trzech na dziesięciu odwiedzających naszą stronę zakupuje z niej towar.
Co się dzieje jeśli nasza strona nie działa?
Tracimy wtedy pieniądze, które zainwestowaliśmy w prowadzenie strony.
Usługa ta pozwala także sprawdzić czy nasza strona nie jest atakowana przez osoby, które chcą włamać się na naszą stronę internetową a stamtąd do naszej bazy danych, celem ujawnienia tego co mamy na stronie.

Czy jest warto posiadać taką usługę?
Moim zdaniem warto, gdyż daje dużo możliwości stosunkowo niewielkim kosztem.

Leave a Reply

Strony
Najnowsze komentarze
  Z branży
  • Dzisiaj należy rozróżniać rożne rodzaje robotów
   W dzisiejszych czasach roboty są naprawdę niezwykle pomocne dla naszego społeczeństwa. Obecnie ludzie opracowują bardzo wiele technologii, które umożliwią robotom nie tylko pomoc w przemyśle ale też i pomoc w …
  • Zalety globalnej sieci komputerowej
   Jednym z najbardziej znanych i powszechnie stosowanych narzędzi multimedialnego przekazu jest globalna sieć komputera, która inaczej określana jest terminem internet. Każdy, kto chce korzystać ze wszelkich możliwości, jakie oferuje wspomniany …
  • Co to są multimedia?
   Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że multimedia są połączeniem czegoś, co stanowi połączenie jakiegoś przekazu informacji. Przede wszystkim może chodzić o telewizję, radio lub Internet. W dzisiejszych czasach bardzo …