postheadericon Monitorowanie stron www

Do czego służy monitorowanie strony?. Wiele osób prowadzących własne strony internetowe widziało hasło: „monitorowanie stron WWW„.
Co to właściwie jest i do czego służy – takie pytania zadaje każdy widzący takie hasło.

Monitorowanie stron WWW to najprościej mówiąc, jest to badanie czy nasza strona oraz serwer na którym ona się znajduje jest dostępna.
Dzięki temu możemy być zawsze poformowani czy nasza strona i usługi, które oferuje są dostępne, a jeśli nie to możemy szybko podjąć działania, które pozwolą nam naprawić usterkę, bądź sprawdzić dlaczego nasza strona nie działa.

Co pozwala usługa monitorowania stron www?
Ta usługa pozwala jeszcze wyeliminować czas, w jakim strona jest niedostępna.
Wyobraźmy sobie, że prowadzimy sklep internetowy, a trzech na dziesięciu odwiedzających naszą stronę zakupuje z niej towar.
Co się dzieje jeśli nasza strona nie działa?
Tracimy wtedy pieniądze, które zainwestowaliśmy w prowadzenie strony.
Usługa ta pozwala także sprawdzić czy nasza strona nie jest atakowana przez osoby, które chcą włamać się na naszą stronę internetową a stamtąd do naszej bazy danych, celem ujawnienia tego co mamy na stronie.

Czy jest warto posiadać taką usługę?
Moim zdaniem warto, gdyż daje dużo możliwości stosunkowo niewielkim kosztem.

Leave a Reply

Strony
Najnowsze komentarze
  Z branży
  • Zasuwa klinowa kołnierzowa
   Zasuwy klinowe. Zasuwy klinowe mogą być używane w instalacjach wodociągowych oraz ściekach nieagresywnych, Poza tym stosuje się je również bardzo często w instalacjach rafineryjnych, gazowych, ciepłowniczych, chemicznych. Aby odpowiednio dobrać …
  • Nie bój się technologii
   Nikogo z nas nie powinno zdziwić to, że coraz częściej można spotkać się z takim zjawiskiem, które to polega na tym, że w niemalże każdym nowoczesnym przedmiocie znajdują się nowoczesne …
  • Jak pozbyć się starej komórki i na tym zarobić
   Branża telefonów mobilnych rozwija się w bardzo szybkim tempie. Urządzenia, które premierę miały zaledwie kilka late temu, będąc w swoim czasie bardzo nowoczesnymi, korzystające z najnowszych zdobyczy techniki, dziś są …